Home WiadomościZ kraju XI Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

XI Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

Redakcja

W dniach 21-25 czerwca odbył się w Tuchowie XI Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów. Głównymi organizatorami turnieju byli o. Witold Baran i o. Piotr Grześkiewicz z Centrum Duszpasterstwa Powołań. W rozgrywkach wzięło udział blisko 120 ministrantów i lektorów z dziewięciu parafii redemptorystów, którzy przybyli do Tuchowa wraz ze swoimi duszpasterzami. Były to drużyny z Warszawy, Krakowa, Torunia, Głogowa, Tuchowa, Skarżyska-Kamiennej, Szczecinka, Elbląga i Lubaszowej.

Pierwszym dniem rozgrywek był piątek 22 czerwca, kiedy to w strugach deszczu na stadionie MKS Tuchovia rozegrano mecze grupowe,  w trzech kategoriach wiekowych: szkoła średnia, gimnazjum, szkoła podstawowa. Kolejny dzień, sobota, upłynął pod znakiem rozgrywek finałowych oraz meczy o trzecie miejsca. Skutkiem tego w najstarszej kategorii wiekowej tryumfowała drużyna z Tuchowa, która wyprzedziła Toruń i Warszawę. W kategorii szkół gimnazjalnych najwyższe miejsce na podium wywalczyła drużyna z Krakowa, wyprzedzająca Tuchów i Lubaszową. Wśród najmłodszych uczestników turnieju zwyciężyli ministranci z Głogowa, którzy  w finale pokonali  Tuchów, a trzecie miejsce wywalczyli ministranci z Elbląga. Najlepszym strzelcem całego turnieju został Grzegorz Sarad z Tuchowa, który strzelił czternaście bramek.  Czasem podsumowań i tryumfu stał się trzeci dzień turnieju, niedziela, kiedy to o. Prowincjał Janusz Sok przybył do Tuchowa, by pogratulować zwycięzcom i uhonorować ich poprzez wręczenie pucharów, dyplomów i dekorację medalami .

Warto zaznaczyć, ze czas turnieju obfitował również w momenty, w których uczestnicy mogli lepiej poznać seminarium redemptorystów, zebrać się na wspólnej modlitwie oraz  wysłuchać skierowanych do nich kazań i konferencji. Nie zabrakło także chwil rekreacji, przy grillu oraz w STREFIE KIBICA, gdzie miało miejsce wspólne oglądanie meczy Mistrzostw Europy.

XI Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów z pewnością dostarczył wielu emocji. Uczestnicy wyjeżdżający z Tuchowa bardzo często deklarowali, ze za rok znowu tu powrócą, by współzawodniczyć i jeszcze lepiej poznawać redemptorystów oraz siebie nawzajem.  Jako organizatorzy turnieju, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji rozgrywek w Tuchowie, zwłaszcza zaś wspólnocie WSD Redemptorystów w Tuchowie oraz władzom MKS TUCHOVIA.

o. Witold Baran CSsR
o. Piotr Grześkiewicz CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda