Home WiadomościZ kraju XII Międzyzakonna Pielgrzymka na Świętą Górę w Gostyniu

XII Międzyzakonna Pielgrzymka na Świętą Górę w Gostyniu

Redakcja

Tradycyjnie już, w drugą sobotę września 12 września 2020 r., odbyła się Międzyzakonna Pielgrzymka do Świętogórskiej Róży Duchowej w Gostyniu. W tym niezwykłym sanktuarium Matki Bożej, pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”, spotkały się osoby życia konsekrowanego z siedmiu diecezji.

Tegoroczną wspólną modlitwę animowały osoby konsekrowane z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, dlatego zebranych witał diecezjalny referent ds. życia konsekrowanego, ks. dr Jarosław Staszewski SChr, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Po odśpiewaniu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wysłuchaliśmy konferencji ascetycznej ks. prof. Jacka Hadrysia: „Eucharystia w nauczaniu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Wśród koncelebrujących obecny był bp Grzegorz Balcerek, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej i jednocześnie referent osób życia konsekrowanego w archidiecezji (tyt. Selendety). Nasi nowicjusze zaangażowali się w oprawę liturgii Mszy. Po Mszy Świętej odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed relikwiami Krzyża Świętego oraz oddaliśmy cześć tym relikwiom. Dodajmy, że do Gostynia poza nowicjuszami i ich wychowawcami pielgrzymowali również chrystusowcy z duszpasterskich placówek na Pomorzu Zachodnim, mieszkańcy domu głównego wraz z przebywającymi tam w tym czasie seminarzystami.

ks. Mateusz Socha SChr

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda