Home WiadomościZ kraju XIX MiniEmaus – Kościerzyna 2012

XIX MiniEmaus – Kościerzyna 2012

Redakcja

MiniEmaus – Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii prowadzonych przez zakonne zgromadzenie Zmartwychwstańców odbyło się tym razem na gościnnych Kaszubach, w Kościerzynie. Po raz dziewiętnasty ministranci i schole parafialne przeżywały swoje święto sportu, śpiewu i radosnej wspólnoty. W dniach 28 kwietnia do 2 maja spokojne miasteczko wypełniło się młodzieżą (400 osób) z piętnastu parafii w Polsce i z Bułgarii. Turniej piłkarski wywołujący, nie tylko w roku Euro 2012, ogromne emocje oraz rozgrywki koszykówki, tenisa stołowego, szachów oraz zawody lekkoatletyczne, zostały w tym roku wzbogacone o maraton miejski. Miejscy biegacze połączyli swoją trasą pl. bł. Jana Pawła II przy kościele św. Trójcy z rondem ks. Jana Műllera CR przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie.

Wieczorne śpiewanie, radość bycia razem, koncerty i przegląd scholek parafialny dopełniły kulturalną część tego powołaniowego spotkania. Modlimy się, w tygodniu troski o powołania, o liczne, święte, radosne osoby gotowe odpowiedzieć TAK na wezwanie Zmartwychwstałego Pana.

Słoneczna pogoda, radosna atmosfera i kaszubska gościnność na długo pozostaną w pamięci uczestników XIX MiniEmaus. Ojciec Prowincjał Wiesław Śpiewak CR wraz z Ojcem Asystentem Andrzejem Sosnowskim CR przybyli na uroczyste zakończenie spotkania. Nagrody, puchary, medale, dyplomy rozdane… Czekamy na jubileuszowe XX MiniEmaus.

Odpowiedzialnym za organizację we współpracy z Zarządem Prowincji, był ks. Bartłomiej Gzella CR, duszpasterz powołaniowy.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda