Home WiadomościZ kraju XVII Karmelitańskie Spotkanie Młodych – podsumowanie

XVII Karmelitańskie Spotkanie Młodych – podsumowanie

Redakcja

Cztery dni ciszy, rozmowy z Bogiem i wsłuchiwania się w Jego głos. Cztery dni modlitwy, przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka. Cztery dni w duchowych koszarach by nauczyć się Duchowej Walki. To właśnie pod tym hasłem odbyły się tegoroczne Karmelitańskie Dni Młodych. Ok 200 młodych osób z całej Polski spotkało się w Czernej, żeby słuchać o duchowej zbroi, zdejmować niepotrzebne maski i szukać duchowej siły wypływającej z Boga. Czas ten przepełniony był adoracją i spotkaniem z żywym Bogiem. Każdego dnia najważniejsza była Eucharystia na której wsłuchiwaliśmy się w Boże Słowo. Niemniej ważne były warsztaty (które odbywały się w piątek) oraz konferencje i świadectwo osób ze wspólnoty Cenacolo. Każdemu z pewnością zapadła w pamięć sobotnia adoracja, kiedy w pięknie oświetlonym kościele św. Eliasza adorowaliśmy Boga. Wtedy również każdy uczestnik otrzymał Pismo Święte, które ma być jego mieczem do walki duchowej. Niedziela, która podsumowywała ten czas łaski stała się także dniem posłania. Każdy uczestnik otrzymał Krzyż pochodzący z Afryki – jako symbol Krzyża misyjnego i posłania do głoszenia dobrej nowiny o Zmartwychwstaniu!

Wiele miesięcy przygotowań zostało zwieńczonych pięknymi czterema dniami. Serdeczne podziękowania płyną również do wszystkich sponsorów i darczyńców dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć!

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda