Home WiadomościZ kraju XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne

XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne

Redakcja

XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne odbędzie się̨ pod hasłem „Między Wschodem a Zachodem”.

Program tego wydarzenia obejmie szerokie spektrum kulturowe – wpływów zarówno Wschodu, jak i Zachodu na muzykę polską na przestrzeni wieków, w tym najbardziej wybitne dotychczasowe realizacje minionych 19. edycji festiwalu. Zaprezentowane zostaną̨ zarówno dokonania wielkich mistrzów, jak i rodzimych zapomnianych twórców, których dzieła odkrywane są na nowo i odtwarzane zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą (np.: S. Szarzyński, M. Mielczewski, Irmołogion przemyski XVI w., Kanoncjonał jarosławski i przemyski XVII w., T. Szewarowski). Tradycyjnie Festiwal będzie miejscem licznych prawykonań́́ muzyki dawnej. Program obejmie 17 wydarzeń, m.in. koncerty organowe, koncerty oratoryjne, kameralne, chóralne. Do udziału zaproszeni zostali wybitni polscy wykonawcy i zespoły, a także goście z zagranicy – Czech i Chin.

Organizatorami XX jubileuszowej edycji są Parafia Salezjanów w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Tegoroczna edycja zrealizowana będzie dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Miasta Przemyśla. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Na koncerty odbywające się w dniach: 2, 5 i 13.08 obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania w sklepie muzycznym Musicland oraz w szatni Zamku Kazimierzowskiego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Muzyki i Tańca
Miasto Przemyśl
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda