XX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej

W niedzielę 09.09.2012, w odpustową uroczystość Narodzenia NMP, do Kalwarii Zeb. przybyła XX PIELGRZYMKA RODZIN ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ.

Hasłem pielgrzymki były słowa: „Archidecezja naszym Domem”.

O godz. 9.00 pielgrzymi spotkali się przy stacji „U Piłata”, gdzie rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Rozważano w niej prawdę o Kościele – naszym Domu, by lepiej zrozumieć, że archidiecezja nie jest tylko kościelną instytucją, ale domem, w którym każdy musi odnaleźć swoje miejsce.

Po wspólnej modlitwie na kalwaryjskich dróżkach pielgrzymi wzięli udział w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Towarzyszyli mu licznie zgromadzeni kapłani archidiecezji krakowskiej oraz Ks. bp Jan Szkodoń, Ks. bp. Jan Zając oraz O. bp Damian Muskus.

W czasie Eucharystii Ks. kardynał udzielił Sakramentu Chrztu małej Oliwii. Ten obrzęd miał przypomnieć przybyłym pielgrzymom, że Chrzest św. wprowadza nas do wspólnoty Kościoła, wiąże z Chrystusem, a świadomie przyjęty sprawia, że wspólnota lokalna staje się dla nas domem. Pielgrzymi odnowili także przyrzeczenia złożone na Chrzcie św.

Wśród wielu intencji zanoszonych w tym dniu u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej była i ta, by w sercach małżonków i dzieci Bóg odnowił łaski otrzymane podczas ich Chrztu św.

Na zakończenie Ks. kardynał pobłogosławił ziarno siewne i nasiona.

Więcej (zdjęcia) na: www.kalwaria.eu