Home WiadomościZ kraju XXI Światowy Dzień Chorego i uroczystości odpustowe w warszawsko-praskim Sanktuarium Chorych u księży Marianów

XXI Światowy Dzień Chorego i uroczystości odpustowe w warszawsko-praskim Sanktuarium Chorych u księży Marianów

Redakcja

W Sanktuarium Chorych na terenie diecezji warszawsko-praskiej u księży Marianów przy ul. Wileńskiej trwa nowenna przed liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes, patronki parafii, które przypada 11 lutego.

Przez 9 dni modlitwy przed mszą świętą wieczorną prowadzi i kazania głosi o. Kazimierz Wasilewski ze wspólnoty Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie.

W poniedziałek, 11 lutego o godz. 11:00 uroczystej Mszy Św. w intencji chorych przewodniczyć będzie ordynariusz Diecezji Warszawsko Praskiej ks. Abp. Henryk Hoser.

Po Mszy Św. i nabożeństwie do Matki Bożej z Lourdes chętni przystąpią do sakramentu namaszczenia chorych.

Od 1993 Kościół katolicki na całym świecie obchodzi 11 lutego – w święto Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego, ustanowiony 13.05.1992 przez papieża Jana Pawła II.

Święto jest obchodzone corocznie w Kościele katolickim 11 lutego, kiedy to Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes ( 11 lutego 1858).

Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w którymś z sanktuariów maryjnych na świecie.

Główne obchody Dnia Chorego tego roku odbędą się w Sanktuarium Maryjnym w Altötting w Bawarii.

Ojciec Święty Benedykt XVI, jak co roku przygotował na ten dzień specjalne orędzie.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda