Home WiadomościZ kraju Ząbkowice Śląskie: zakończyło się XIV Europejskie Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych SAC

Ząbkowice Śląskie: zakończyło się XIV Europejskie Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych SAC

Redakcja

Zakończone spotkanie kontynentalne przełożonych europejskich prowincji i regii naszego Stowarzyszenia, które ubogacili swoją obecnością także ks. Jacob Nampudakam SAC – przełożony generalny i ks. Józef Lasak SAC– I radca generalny, miało obok odczytywania na nowo znaków czasu i wyzwań, jakie niesie za sobą działalność ewangelizacyjna na Starym Kontynencie, jeszcze inny szczególny wymiar.

Oto bowiem niezwykle rzadki jubileusz 65-lecia kapłańskiej posługi Bogu i ludziom, przeżywał nasz Współbrat , niemal 92-letni, niezwykle świątobliwy Kapłan – ks. Stanisław Matuszewski. W samo południe 21 czerwca, ząbkowicka wspólnota Księży, Braci i Nowicjuszy wraz z Dostojnym Ks. Stanisławem i wyjątkowymi Gośćmi, a wśród nich ks. generałem Jacobem zgromadziła się w swoim Wieczerniku, przy Ołtarzu, by dziękować za życie i dzieło Diamentowego Jubilata.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił przełożony prowincjalny Prowincji Zwiastowania Pańskiego, ks. dr Adrian Galbas SAC. Przypomniał on o dokonaniach ks. Stanisława, jego wrodzonej cichości, skromności i pokorze, pełnieniu posługi duszpasterza współpracowników, a zwłaszcza o poświęcaniu czasu dla drugiego człowieka nie tylko przez rozmowę, ale przede wszystkim przez posługę szafarza sakramentu pokuty, co zresztą ks. Stanisław do dziś z radością czyni w kościele parafialnym, ale również w swoim pokoju.

Na zakończenie słowo do zgromadzonych skierował ks. generał Jacob, który podziękował za bogactwo , jakim dostojny Jubilat obdarza nasze Stowarzyszenie i przykład świętości Jego kapłańskiej posługi. Na ręce ks. rektora Marka Chmielniaka ks. generał złożył wyrazy wdzięczności za życzliwe przyjęcie uczestników Spotkania Kontynentalnego, które było kolejnym akcentem jubileuszowego roku 100-lecia obecności księży i braci pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. Swoją wdzięczność wyrazili też księża prowincjałowie Adrian Galbas SAC i Zenon Hanas SAC.

Jubileuszowe spotkanie zakończyły: tradycyjne Plurimos annos oraz uroczysty obiad, którego zwieńczeniem stało się skosztowanie przygotowanego dla ks. Stanisława tortu.

Dostojnemu Jubilatowi życzymy opieki Królowej Apostołów oraz wstawiennictwa chrzcielnego patrona św. Stanisława Kostki i naszego Świętego Założyciela, by jeszcze długie lata swoją radością życia i entuzjazmem w realizowaniu pallotyńskiego powołania mógł tak jak dotąd przyciągać ludzi do Chrystusa, ukazując swoim kapłańskim sercem Jego odbicie.

Współbraciom przełożonym życzymy natomiast otwartości na natchnienia Ducha Bożego w prowadzeniu dzieł Stowarzyszenia dla nieskończonej chwały Bożej.

Kl. now Dariusz Szczepanik

Za: waw.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda