Home WiadomościZ kraju Zachowali się jak trzeba

Zachowali się jak trzeba

Redakcja

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – płyta z udziałem o. Tomasza Jarosza CSsR.

Zachowali się jak trzeba. W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – nakładem Wydawnictwa Miles ukazała się płyta CD, na kórej utwory śpiewa nasz Współbrat, o. dr Tomasz Jarosz CSsR. Gratulujemy! Wszystkich zachęcamy do kupowania i propagowania.

Płyta jest hołdem złożonym Żołnierzom Wyklętym „za to, że nie stchórzyli,za to, że nie zdradzili, za to, że wierni byli aż po kres”. Poruszające słowa utworów autorstwa Barbary Lipińskiej-Postawy, do których muzykę skomponował ks. Wojciech Kałamarz CM, przywołują postaci Danuty Siedzikówny „Inki”, rotmistrza Witolda Pileckiego, o. Władysława Gurgacza SJ oraz pułkownika Łukasza Cieplińskiego „Pługa”.

Z tekstów wyłaniają się sylwetki bohaterów, którzy „mogliby swą odwagą dziesięciu obdarzyć”, którzy nie poddali się „ni Niemcom, ni czerwonym draniom”, trwając „w rycerzy dawnych szyku”, i tak jak pisał Zbigniew Herbert, pozostali wyprostowani „wśród tych co na kolanach”. Płyta jest opowieścią o ludziach, którzy marzyli o Niepodległej, walczyli o nią i dla niej byli gotowi na największe poświęcenia. Za tę niezłomność i upór, za niezgodę na to, czego byli świadkami, czekały ich kula i bezimienny grób w dole śmierci. Skazani kiedyś na niepamięć i milczenie, trwają jednak w naszych sercach, dają siłę i nadzieję kolejnym pokoleniom, za co jesteśmy im wdzięczni. Klamrą zamykającą płytę jest „Litania do Marii Panny”.

Utwory znajdujące się na płycie zaśpiewał o. Tomasz Jarosz CSsR z towarzyszeniem muzyki fortepianowej w wykonaniu Eligiusza Skoczylasa i Marty Polańskiej.

Lista utworów: Łączka (2:24), Inka (2:31), Rotmistrz Pilecki na starych fotografiach (3:45), o. Władysław Gurgacz SJ (3:31), Łukasz Ciepliński (3:24), Niezłomni (2:48), Litania do Marii Panny (4:50).

Więcej na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda