Home WiadomościZ kraju Zakończył się II Festiwal Życia w Kokotku

Zakończył się II Festiwal Życia w Kokotku

Redakcja

Jak powiedział o. Louis Lougen podczas homilii na zakończenie festiwalu, głos należy oddać młodym. W programie ostatniego dnia zaplanowany był czas na świadectwa uczestników. Co cieszy, świadectw było naprawę wiele. Najczęściej powtarzający się motyw to doświadczenie wspólnoty. Młodzi opowiadali też o uzdrowieniach. Jedna dzieląca się świadectwem osoba, która obwiniała siebie za rozwód swoich rodziców, na festiwalu pierwszy raz poczuła się potrzebna i pozbyła się poczucia winy.

Nie brakło też młodych, którzy na festiwalu znaleźli się przez przypadek, albo przyjechali specjalnie na jeden punkt programu – koncert, musical czy bieg. Czego się nie spodziewali, po tygodniu wyjechali mocno poruszeni duchowo i z wieloma nowymi znajomościami. Może odpowiedź na pytanie, czy warto organizować tego typu eventy  w Kościele.

Po drugim festiwalu cieszą też liczby. Przez cały tydzień w festiwalu brało udział niespełna 1000 młodych. To znaczny wzrost w stosunku do poprzedniej edycji, w której udział wzięło 700 uczestników. Dodatkowo w poszczególnych dniach i wieczorach wzięło udział w sumie 2500 osób. 

„Festiwal Życia to ogromne przedsięwzięcie, w które włącza się wiele instytucji i osób. To wyzwanie, które po ludzku przekracza nasze możliwości, a jednak kolejny raz odbyło się i jesteśmy ogromnie zadowoleni. Liczymy na to, że festiwal na stałe zagości w kalendarzu młodych z całego kraju.” – podsumował na świeżo po zakończeniu wydarzenia Krzysztof Zieliński, jeden z członków ekipy organizacyjnej.

Ważne jest również błogosławieństwo i obecność biskupów oraz przełożonych. Festiwal otworzył ks. bp Marek Solarczyk, który już wpisał sobie w kalendarz termin przyszłorocznego festiwalu. Mszom świętym przewodniczyli biskupi lub ich delegaci ze wszystkich diecezji współorganizujących wydarzenie. Na zakończeniu obecni byli ojciec Paweł Zając OMI, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN, a także superior generalny zgromadzenia o. Louis Lougen OMI razem z radą generalną.

Znany jest już termin przyszłorocznego wydarzenia. Trzeci Festiwal Życia w Kokotku odbędzie się od 6 do 12 lipca 2020.

Filmy z poszczególnych dni festiwalu: TUTAJ

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda