Home WiadomościZ kraju Zakończyły się XXII Dni Duchowości Karmelitańskiej

Zakończyły się XXII Dni Duchowości Karmelitańskiej

Redakcja

W dniach 9-10 maja 2019 r. w naszym Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie odbyły się Dni Duchowości Karmelitańskiej. Przebiegały one pod hasłem „Słowo Boże w duchowości Karmelu”. Zaproszeni goście ukazywali w jaki sposób święci karmelu czytali Słowo, jak się Nim modlili i jak Nim żyli. Referaty wygłosili: o. Jerzy Gogola OCD, o. Piotr Nyk OCD, ks. Andrzej Muszala, s. Lidia Wrona, o. Damian Sochacki OCD, o. Mariusz Wójtowicz OCD, o. Jerzy Skawroń OCarm, o.  Stanisław Fudala OCD.

W przerwach miedzy wykładami można było porozmawiać przy kawie i ciastku. Dodatkowo mogliśmy wysłuchać utworów (przede wszystkim hiszpańskich) wykonanych na gitarze klasycznej przez p. Wojciecha Wacha.

Było też otwarte stoisko wydawnictwa Karmelitów Bosych, gdzie można było zapoznać się z karmelitańskimi nowościami wydawniczymi. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać i pochylić nad tak ważnym w duchowości karmelitańskiej tematem.

Już teraz zapraszamy na kolejne – XXIII Dni Duchowości Karmelitańskiej w przyszłym roku.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda