Home WiadomościZ kraju Zakonnice budują przedszkole. W pracach pomaga im Boża Opatrzność

Zakonnice budują przedszkole. W pracach pomaga im Boża Opatrzność

Redakcja

“Bóg naprawdę opiekuje się tym projektem”. Takie dzieła na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II robią ogromne wrażenie.

Sześć benedyktynek z Jarosławia od 2015 roku buduje przedszkole, które ma być wyrazem wdzięczności za życie i pontyfikat Jana Pawła II. Gdy zaczynała się ta inwestycja, nikt nie podejrzewał, że dojdzie do skutku.

“Nie traciłyśmy nadziei. A kiedy przychodziły cięższe chwile, Pan Bóg jakoś tak wysłuchiwał naszych modlitw, że wszystkie problemy się rozwiązywały” – mówi s. Barbara Dendor OSB, przeorysza klasztoru, dla portalu Aleteia.org.

Remont klasztornego obiektu, w którym na znajdować się placówka dla najmłodszych, kosztuje aż 6 milionów złotych. Siostry nie mogły starać się o środki publiczne na rewitalizację, dlatego rozpoczęły zbiórkę. Całość działań poprzedziła modlitwa nowenną pompejańską.

“Zaczynałyśmy więc z pustymi rękami, ale z wielkim zaufaniem Panu Bogu” – wyznaje siostra Barbara.

Obecnie siostrom brakuje tylko ostatniego miliona na prace wykończeniowe, dlatego nadal proszą o pomoc ludzi dobrej woli. W pracach pomaga im Boża opatrzność, bo jak przyznaje zakonnica wszystkie dotychczasowe doświadczenia pokazują, że “Bóg naprawdę opiekuje się tym projektem”.

Każdy dzień jest dla nas łaską. Mocno doświadczam tego, jak każde dobro rodzi się w trudzie. Dziękuję więc za każdy dar serca, dzięki któremu dokonuje się wielkie dobro, który sprawia, że małymi krokami, ale wciąż zmierzamy do finału naszej inicjatywy i zapewniamy o naszej modlitwie” – podkreśla przeorysza.

Budowę przedszkola możesz wesprzeć na stronie internetowej www.zrob1malykrok.pl lub za pomocą tradycyjnego przelewu na numer konta 53 9096 0004 2001 0000 3766 0004 (Klasztor Sióstr Benedyktynek, ul. Benedyktyńska 5, 37-500 Jarosław, Bank Spółdzielczy w Jarosławiu).

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda