Home WiadomościZ kraju Zakopane: zjazd marianów związanych z formacją

Zakopane: zjazd marianów związanych z formacją

Redakcja

Z inicjatywy Generalnej Komisji Formacji w dniach od 11 do 16 czerwca w Zakopanem na Cyrhli odbył się drugi zjazd księży i braci związanych z formacją. Uczestnicy, w liczbie 15 marianów, przybyli z Białorusi, Ukrainy, Polski, Rwandy i Kamerunu. Głównym organizatorem spotkania był ks. Joseph Roesch MIC, wikariusz generalny.

Zgromadzeni pochylali się nad misterium Niepokalanego Poczęcia w różnych aspektach życia Kościoła i zgromadzenia. Mieli także okazje dzielić się własnym doświadczeniem życia i pracy formacyjnej. Obecny na spotkaniu ks. Zdzisław Żywica MIC zapoznał braci z poszczególnymi etapami – „dziesięcioleciami” rozwoju człowieka, po czym uczestnicy podjęli wymianę refleksji.

Czas pracy był przeplatany wspólną modlitwą, a wieczory spędzano rekreacyjnie z dużym naciskiem na oglądanie rozgrywek Euro 2012. Kolejne spotkanie formacyjne zaplanowano na czerwiec 2014 r., przyjmując wstępnie wymiar eschatyczny życia ludzkiego jako główny temat zjazdu.

Roman Frąckowiak MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda