Home WiadomościZ kraju Główczyce: 70 lat obecności salezjanów

Główczyce: 70 lat obecności salezjanów

Redakcja

28 czerwca 2020 roku salezjanie Inspektorii Pilskiej świętowali wraz z parafianami 70 lat pracy salezjanów w Główczycach. Jubileuszowym uroczystościom przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Itrych SDB.

Kazanie odpustowe i jubileuszowe wygłosił ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB. Po uroczystej Mszy świętej odbył się festyn parafialny, który rozpoczął się poświęceniem figury świętych Jana Bosko i Dominika Savio na placu przed plebanią i oratorium. Następnie był czas na obiad, poczęstunek, gry i zabawy oraz na niespodzianki!

Program artystyczny został przygotowany przez parafialną scholę, rodziców oraz pana organistę. Nie brakowało ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w pomoc i przeprowadzenie uroczystości. Było słonecznie, radośnie, wspólnotowo, a przede wszystkim jubileuszowo.

Z okazji jubileuszu został opracowany piękny album z krótkim zarysem historycznym oraz z mnóstwem zdjęć.

Wielkie gratulacje należą się obecnie posługującym duszpasterzom, ks. proboszczowi Grzegorzowi Stepniakowi, ks. Pawłowi Skolasińskiemu oraz ks. Stanisławowi Pikorowi oraz wszystkim parafianom.

Bogu dzięki za 70 lat pracy salezjanów księdza Bosko w Główczycach!

ks. Damian Okroj SDB

Za: www.pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda