ZAPOWIEDŹ: 9. Pallotyńskie Spotkanie Młodych w Ołtarzewie – Miłość! Ale jak?

plakatO miłości dużo już pisano, śpiewano, wystawiano na deskach teatru czy nakręcono mnóstwo filmów. Temat zawsze aktualny. Różne mody i trendy były i zniknęły. Natomiast wątek miłości człowieka do człowieka ciągle się przewija. A skoro sztuka jest również wyrazem i zobrazowaniem ludzkich pragnień możemy śmiało stwierdzić, że pragnienie miłości należy do najbardziej pilnych w człowieku. Każdy zatem potrzebuje miłości. Bez wyjątku. Właściwie chyba najbardziej jej potrzebują ci, którzy się tego wypierają. Pewnie z powodu jakichś zranień, które zablokowały na sens miłości.

Antoine de Saint-Exupery napisał w Małym Księciu, że:

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć w tym samym kierunku

Dziś możemy dodać: patrzeć razem, ale czystym sercem i umysłem. Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2015 będzie przebiegać pod hasłem: MIŁOŚĆ! ALE JAK?! Organizatorzy świadomie decydują się na to hasło z prostego powodu: co raz częściej w obecnej modzie kulturowo-społecznej (niestety wśród młodych ludzi) miłość jest sprowadzana do czysto egoistycznego przeżywania własnych potrzeb. Nie ma więc mowy o relacji miłości, bo do tego konieczna jest wolność. Dla człowieka, który uważa się za wierzącego Jezus także w tych sprawach powinien być ważny. Jak kochać, jak prawdziwie kochać? Jak zachować czystość serca, ciała i umysłu? Na te pytania spróbujemy dać odpowiedź na PSM–ie w Ożarowie Mazowieckim, w dniach 24–29 sierpnia 2015 roku.

Od poniedziałku do czwartku będą prowadzone specjalistyczne warsztaty tematyczne (liczba miejsc ograniczona):

  • treningu pamięci i kreatywności
  • komunikacji interpersonalnej – to już tradycja :)
  • muzyczne – to już tradycja :)
  • medialne – to już tradycja :)
  • animacji dobrej zabawy
  • tańca religijnego
  • kurs ceremoniarza – to już tradycja :)
  • rekolekcje ewangelizacyjne

Natomiast finał odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia. Całość warsztatów będzie oczywiście nastawiona na nabywanie czy pogłębianie umiejętności lub zainteresowań, jednak bardzo ważne w tym czasie będą chwile wspólnej modlitwy czy rekreacji. Na sam finał organizatorzy zaprosili m. in. Wyrwanych z niewoli, czy Chustiego (dawni Stróże Poranka). Pojawi się również bp Grzegorz Ryś. Będzie także możliwość spotkań indywidualnych z Księżmi czy Siostrami, którzy pomagają rozeznać powołania i wiele innych inicjatyw. Dzięki pomocy mediów (internetowe radio ewangelizacyjne – nowohuckie.pl i telewizja internetowa Dobre Media) PSM 2015 będzie dostępny dla każdego. Wszelkie szczegóły już niebawem będzie można znaleźć na oficjalnej stronie psm.pallotyni.pl i na profilu FB. Spotkanie będzie przebiegać w pewnym sensie także jako etap przygotowań do ŚDM 2016.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy


PROGRAM FINAŁU PSM 2015 – OŁTARZEW

Piątek, 28 sierpnia

Rejestracja

1100 Start pod sceną

1300 Obiad

1430 Koncert i świadectwo – Wyrwani z Niewoli

1700 Msza Święta pod przewodnictwem
bpa Grzegorza Rysia

1830 Kolacja

1900 Koncert: CHUSTI (dawni Stróże Poranka)

2030 Wyjście do Sanktuarium w Ożarowie

2100 Nabożeństwo Uwielbienia

2230 Powrót do Ołtarzewa

2300 Spoczynek nocny

Sobota, 29 sierpnia

800 Jutrznia

830 Śniadanie

930 Świadectwa

1130 Msza Święta

1300 Obiad

Zakończenie