Home WiadomościZ kraju ZAPOWIEDŹ: Jasna Góra: sesja misjologiczna i czuwanie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

ZAPOWIEDŹ: Jasna Góra: sesja misjologiczna i czuwanie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

Redakcja

Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbędzie się 26 i 27 listopada 2022 r. na Jasnej Górze. Na wydarzenie zaprasza dyrekcja krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kaplicy Matki Bożej w sanktuarium na Jasnej Górze w sobotę 26 listopada o godzinie 13.30. Modlitwie będzie przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. Następnie w sali o. Kordeckiego rozpocznie się sesja misjologiczna. Wykłady wygłoszą: o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen sekretarz generalny Papieskiej Unii Misyjnej, s. Kazimiera Serafin SSPC oraz ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego uczestnicy sesji ponownie zgromadzą się w kaplicy Matki Bożej, aby rozpocząć tradycyjne czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej. Modlitwy poprowadzą misjonarze przygotowujący się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, siostry dominikanki misjonarki oraz kleryckie koła misyjne. Po mszy świętej o północy zostaną przyjęci nowi członkowie Papieskiej Unii Misyjnej. Czuwanie zakończy się jutrznią o godzinie 3.30.

Do uczestnictwa w sesji misjologicznej i czuwaniu Papieskiej Unii Misyjnej zaproszeni są wszyscy kapłani, osoby konsekrowane i świeckie, które chcą pogłębić misyjną formację. Pierwszymi adresatami tych spotkań byli alumni diecezjalnych i zakonnych seminariów. Z czasem dołączyły do nich siostry zakonne, referentki i referenci misyjni różnych zgromadzeń oraz świeccy animatorzy misyjni. W ostatnich latach uczestniczą w nich również przedstawiciele róż Żywego Różańca, Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego PDRW i Misyjnego Apostolstwa Chorych.

Weronika Brendel / Jasna Góra
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda