Home WiadomościZ kraju Zapowiedź – Kraków: w Roku Wiary Muzyką i Słowem

Zapowiedź – Kraków: w Roku Wiary Muzyką i Słowem

Redakcja

25 lutego 2013 w Kaplicy Męki Pańskiej przy Bazylice Franciszkanów o godz. 20.00 odbędzie się pierwsze spotkanie projektu „W Roku Wiary Muzyką i Słowem” zorganizowanego we współpracy z Krakowską Akademię Muzyczną.

Jego celem jest wzbogacającego roku liturgicznego 2013, sygnowanego hasłem Roku Wiary, o elementy muzyki, jako środka przekazywania bogatych treści ewangelicznych, sakralnych, jak i szeroko pojętych wartości etycznych, społecznych i kulturowych.

Efektem współpracy będą, odbywające się we wnętrzach Klasztoru Franciszkanów prezentacje dzieł muzycznych o charakterze koncertowym, w wykonaniu Pedagogów i Studentów Akademii, nawiązujące w swej istocie brzmieniowej i programowej do pierwiastków sakralnych, związane z tradycją chrześcijańską, okresem roku liturgicznego lub z elementami Liturgii Kościoła Katolickiego.

Najbliższe spotkanie to Nabożeństwo Drogi Krzyżowej „Lament nad Drogą Krzyża Naszego Pana”, podczas której wystąpią absolwenci Akademii Muzycznej Krakowie na wydziale jazzu – formacja Marcin Banaszek Trio w składzie: Marcin Banaszek – fortepian, Wojtek Szwugier – kontrabas, Dominik Stankiewicz – perkusja.

Zostanie wykonanych 16 utworów, przeplatanych słowem rozważań na temat Męki Jezusa, będących oryginalnym spojrzenia Marcina Banaszka na wydarzenie męki Jezusa.

Słowa rozważań przygotował i przedstawi o. Jacek Wójtowicz OFM Conv.

Czas i miejsce:

25 lutego 2013, godzina 20.00

Kaplica Męki Pańskiej
Bazylika Franciszkanów
Plac Wszystkich Świętych 5, Kraków

Zobacz: strona oficjalna krakowskiej bazyliki Franciszkanów

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda