ZAPOWIEDŹ: V Paulińskie Dni Młodych

W dniach 14-20 lipca 2014 r. przy paulińskim klasztorze w Brdowie w woj. wielkopolskim odbędą się V Paulińskie Dni Młodych (PDM). Na spotkanie, które ma formę obozu namiotowego, zaprasza Zakon Paulinów.

Przez pierwsze trzy dni młodzież pochyli się nad Bożym Słowem, uczestnicząc w konferencjach, kręgach, adoracji, Eucharystii. Kolejne dni mają charakter rekreacyjny. Dni przeznaczone na odpoczynek spędzane są na grach i zabawach na terenie obozu oraz wędrówkach po okolicy.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Sam na Sam z Bogiem”. Rekolekcjonistą będzie o. Piotr Łoza, paulin.

„Spotkanie ma na celu wskazanie, jak ważna w życiu jest relacja z bliźnim i Bogiem oraz, że można ją budować przez codzienne czynności i na wiele sposobów. Dzięki Paulińskim Dniom Młodych dostrzec można piękno życia we wspólnocie, gdzie razem przeżywa się chwile dobre i radosne, ale także momenty bezsilności zwątpienia. Zjazd jest także świetną okazją do poznania kultury, duchowości i charyzmatu Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika” – czytamy w zaproszeniu.

Uczestnicy zjeżdżają się w poniedziałek, 14 lipca. Cały dzień to czas na zapisanie się, rozbicie namiotu, zapoznanie się z miejscem. Wieczorem o godz. 18.00 uczestniczą we wspólnej Eucharystii.

Tygodniowe spotkanie zakończy się Eucharystią w niedzielę, 20 lipca, o godz. 10.00.

Na Paulińskie Dni Młodych może przybyć każdy – gimnazjalista, licealista i student. Całkowity koszt PDM wynosi 40 zł (opłata organizacyjna,  identyfikator, pole namiotowe z zapleczem).

Za: Radio Maryja