Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: Zaduszki Jazzowe w Lublinie

Zapowiedź: Zaduszki Jazzowe w Lublinie

Redakcja

Aż trzy dni potrwają rozpoczynające się 16 listopada tegoroczne Zaduszki Jazzowe w lubelskim klasztorze ojców dominikanów.

To już szósta edycja Zaduszek, podczas której współcześni artyści modlitwą i muzyką pragną uczcić pamięć zmarłych muzyków. Podobne imprezy odbywają się też co roku w listopadzie w kościołach dominikanów w Krakowie i Poznaniu.

Na wyremontowanych klasztornych krużgankach w Lublinie każdego dnia odbędzie się jeden koncert, na który wstęp będzie wolny. 16 listopada zagra Adam Bałdych Quartet, 17 listopada – Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, a 18 listopada – Filipowicz Quintet – Jazz Tribute to Michael Jackson.

Zaduszkowe koncertowanie u lubelskich dominikanów poprzedzi 15 listopada biletowany koncert zespołu A-Steroid w restauracji Czarny Tulipan.

„Zaduszki Jazzowe to dobry czas na zmianę perspektywy patrzenia – z listopadowej nostalgii i pustego wzdychania nad nieuchronnością śmierci – na spojrzenie w przeszłość i docenienie tego, co zrobiły dla nas poprzednie pokolenia. To uczenie się wdzięczności za dar życia i czas, który mamy” – pisze Joanna Grabarska, redagująca stronę internetową lubelskiego klasztoru.

„Koncerty zaduszkowe, oprócz wymiaru muzycznego – zawsze mają głębszą, duchową wymowę. To wyraz pamięci o zmarłych muzykach i nadawanie nowych znaczeń, »ożywianie« ich utworów, a przez to pamięć o dokonaniach tych artystów i o nich samych” – dodaje Grabarska.

jg, sz, dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda