Home WiadomościZ kraju Zapraszamy na 12 Parafiadę Srodowisk Pijarskich

Zapraszamy na 12 Parafiadę Srodowisk Pijarskich

Redakcja

1 maja w Krakowie rozpocznie się XII Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca. Impreza będzie miała miejsce na obiektach Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie oraz Parafii Wieczysta i KS Wieczysta. Swój udział zapowiedziało około 200 dzieci i młodzieży związanych z pijarskimi duszpasterstwami.

Do Krakowa przybędzie młodzież z Elbląga, Bolszewa k. Wejherowa, Łowicza, Rzeszowa, Łapsz Niżnych na Spiszu, Poznania i oczywiście samego Krakowa.

PROGRAM: uczestnicy mogą wziąć udział w rywalizacji zespołowej bądź indywidualnej w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis stołowy i biegi. Ponadto mają możliwość uczestniczenia w zajęciach rekreacyjnych, takich jak: pływanie, bilard i inne dyscypliny sportowo-rekreacyjne.

W trakcie trwania Parafiady Środowisk Pijarskich będzie miał miejsce także konkurs wiedzy „Kraków – Królewskie Miasto”.

Czym jest Parafiada?

PARAFIADA jest całorocznym programem wychowawczym i profilaktycznym realizowanym w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich, klubach sportowych, domach dziecka, świetlicach i ogniskach w jedności z parafią. Program jest kontynuacją bogatej, 400 letniej, tradycji Zakonu Pijarów w świecie. Pierwszym jego celem jest pełny i harmonijny rozwój człowieka od najmłodszych lat, poprzez wszechstronne, aktywne i równoczesne kształtowanie: umysłu, serca i ciała. Program opiera się o trzy, powiązane ze sobą i przenikające się idee: piękna, dobra i prawdy. Symbolicznym streszczeniem programu jest wskazanie miejsc jego realizacji: stadion, teatr, świątynia.

Pierwszy program Parafiady sformułowano w roku 1988 pod kierunkiem śp. o. Józefa Jońca SP, a rok później, po raz pierwszy zrealizowano go w Krakowie. Idea Parafiady zataczając coraz szersze kręgi i wychodząc poza granice Polski, stała się imprezą międzynarodową. Jednym z etapów programu parafiadowego są PARAFIADY LOKALNE.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda