Home WiadomościZ kraju Zapraszamy na odsłonięcie tablicy hlondowskiej na Jasnej Górze

Zapraszamy na odsłonięcie tablicy hlondowskiej na Jasnej Górze

Redakcja

W sobotę, 26 października na Jasnej Górze zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Słudze Bożemu kard. Augustowi Hlondowi – wielkiemu Prymasowi Polski, salezjaninowi i założycielowi Towarzystwa Chrystusowego.

Na tablicy (zob. tutaj), którą ufundowali salezjanie i chrystusowcy umieszczono tekst aktu oddania Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, którego 8 września 1946 roku na Jasnej Górze dokonał jako Prymas Polski kard. August Hlond. Tablica waży 200 kg i ma wymiary 2 x 1,5 m.

O godz. 12.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej będzie sprawowana Msza Święta. Po Eucharystii nastąpi odsłonięcie i pobłogosławienie tablicy. O godz. 13.45 w sali św. Józefa będzie można wysłuchać wykładu ks. dra Stanisława Zimniaka SDB na temat „Maryja uczy miłości czynnej – pobożność maryjna Sługi Bożego Augusta kard. Hlonda”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda