Home Wiadomości Zaproszenie na czerwcowy Wieczór Maryjny

Zaproszenie na czerwcowy Wieczór Maryjny

Redakcja

„Wniebowzięcie” to temat przedostatniego już Jasnogórskiego Wieczoru Maryjnego w ramach cyklu „Moja Mama jest Królową”, który odbędzie się w czwartek, 8 czerwca.

W ramach dziewięciomiesięcznego cyklu zaplanowano Msze św., katechezy i świadectwa oparte o tajemnice życia Najśw. Maryi Panny. Spotkania wpisują się w Jubileuszowy Rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej i stanowią okazję do refleksji nad znaczeniem królowania Maryi w naszych sercach i w naszej Ojczyźnie.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, ponieważ właśnie 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Na program kolejnego Wieczoru składają się:

– Msza św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej – o. Józef Stępień, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie
– godz. 19.30 spotkanie w bazylice z udziałem zaproszonych gości; obecni będą: o. Grzegorz Prus, rektor WSD Paulinów i Helena Pyz, lekarka i misjonarka świecka (Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach). Spotkanie poprowadzi Agnieszka Porzezińska, scenarzystka filmowa i dziennikarka
– godz. 21.00 – Apel Jasnogórski, po którym chętni mogą pozostać do 24.00 na nocnym czuwaniu przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Maryi. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00 sprawowana przez o. Roberta Dziewulskiego. W Apelu uczestniczą paulińskie parafie z Włodawy, Biechowa i Łęczeszyc.

*

Nowenna Jasnogórskich Wieczorów Maryjnych jest jednym z elementów przygotowań do głównych obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, które odbędą się z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, bo to 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej.

Jasnogórskie Wieczory Maryjne oparte są o tajemnice życia życia Najśw. Maryi Panny:
– 8 listopada – Zwiastowanie
– 8 grudnia – Nawiedzenie
– 8 stycznia – Boże Narodzenie
– 8 lutego – Ofiarowanie
– 8 marca – Najpiękniejsza z Kobiet – dysputa jasnogórska z okazji Święta Kobiet
– 8 kwietnia – Boleść Matki
– 8 maja – Kana Galilejska
– 8 czerwca – Wniebowzięcie
– 8 lipca – Ukoronowanie.

Patronat honorowy nad Jasnogórskimi Wieczorami Maryjnymi objęli:
– Konferencja Episkopatu Polski
– Polskie Towarzystwo Maryjne
– o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów

Patronat medialny:
– Polskie Radio
– Tygodnik Katolicki Niedziela
– Radio Jasna Góra
– Biuro Prasowe Jasnej Góry
– Radio Fiat.

Jasnogórskie Wieczory Maryjne – zobacz:
www.jasnagora.com
www.koronamaryi.pl

BPJG

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda