Home WiadomościZ kraju Zaproszenie: Głowa do góry! – Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2018

Zaproszenie: Głowa do góry! – Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2018

Redakcja

„Głowa do góry!” to temat tegorocznych Redemptorystowskich Dni Młodzieży 2018! Odbędą się w Tuchowie k. Tarnowa w dniach 9-14 lipca 2018 r. (poniedziałek – sobota). Koncert, warsztaty, modlitwa, media. I przede wszystkim ewangelizacja, by wspólnie głosić Dobrą Nowinę! Zapraszamy – eRDeeMy czekają!

Po raz czternasty młodzież redemptorystowska z Polski i z zagranicy przybędzie do Tuchowa na swoje doroczne spotkanie. Tym razem przeżyjemy kurs ewangelizacyjny Eureka prowadzony przez grupę młodych, kilkunastoletnich ludzi z Torunia, uczestniczyć będziemy w koncercie Arkadio i warsztatach medialnych. Będzie modlitwa, wspólnota, dobra zabawa i wspólny występ na żywo w TV Trwam i Radiu Maryja.  A także wyjazd poza Tuchów.

Głowa do góry! – gdy głoszona jest nam Ewangelia, to odrywamy wzrok od tego, co pod nogami (lub w rękach) i zaczynamy szukać tego, co w górze oraz zachęcać innych do tego. Towarzyszyć nam będzie także bł. Kasper Stanggassinger, redemptorysta – okaże się jeszcze dlaczego 🙂

Spotkamy się w gościnnym i dobrze znanym sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, zaraz po Wielkim Odpuście. Noclegi w miejscowych domach pielgrzyma, wyżywienie w klasztorze redemptorystów.

Zapisy: u duszpasterzy w parafiach redemptorystów lub na email: [email protected]

Termin zapisów: 15 czerwca 2018 r. Koszt: 160 zł od osoby + dojazd.

Sekretariat Młodzieży Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

* * *

Redemptorystowskie Dni Młodzieży (RDM) to spotkanie młodych ludzi z parafii prowadzonych przez redemptorystów w Polsce. Zwykle dołącza też młodzież spoza parafii redemptorystowskich, zaproszona przez swoich znajomych. Idea tych spotkań związana jest z organizowanymi co 3 lata Europejskimi Spotkaniami Młodzieży Redemptorystowskiej, które odbywają się za każdym razem w innym kraju. Zauważono, że również w Polsce istnieje potrzeba takich spotkań o wymiarze krajowym. Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w Tuchowie w 1995 r., zaś regularne Redemptorystowskie Dni Młodzieży odbywają się corocznie od 2003 r., za wyjątkiem 2015 r. oraz roku Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Kontakt:  [email protected]

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda