Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: II Forum Prefektów Studiów WSD – trwają zapisy!

ZAPROSZENIE: II Forum Prefektów Studiów WSD – trwają zapisy!

Redakcja

Smartfon w klasztorze. Smartfon za klauzurą. Smartfon w seminarium. Co z tym zjawiskiem robić? Walczyć czy je oswoić? Czym są media społecznościowe dla życia zakonnego, duchowego? Czym są dla edukacji i formacji seminaryjnej? Błogosławieństwem czy przekleństwem? Jeśli błogosławieństwem, to jak używać tych nowych form komunikowania? Jak je pożytecznie włączyć w codzienne życie zakonne? II Forum Prefektów Studiów poświęcone zostanie właśnie tym zagadnieniom. Odbędzie się ono w dn. 18-19 listopada 2019 roku w WSD w Ołtarzewie. Adresowane jest do prefektów studiów i wykładowców związanych z wyższym seminarium duchownym, ale także księży, sióstr zakonnych, alumnów, przełożonych, moderatorów, wychowawców zainteresowanych użytkowaniem nowych mediów.

Forum to objęte jest honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Jego celem jest zainicjowanie współpracy osób odpowiedzialnych za edukację seminaryjną i doskonalenie jakości kształcenia oraz komunikowania w seminariach w kontekście współczesnych wyzwań społecznych, kulturowych i eklezjalnych. Forum Prefektów Studiów jest konkretną i praktyczną odpowiedzią na Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis Kongregacji ds. Duchowieństwa pt. „Dar powołania do kapłaństwa” z 8 grudnia 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy tylko do końca października!

Ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC, prof. UKSW
Prefekt Studiów WSD Ołtarzew

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda