Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego – konferencja prasowa

ZAPROSZENIE: Kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego – konferencja prasowa

Redakcja

marianie.plZgromadzenie Księży Marianów i Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają na konferencję prasową w związku z nadchodzącą kanonizacją bł. o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela tego zgromadzenia, doradcy Jana III Sobieskiego. Polski zakonnik zostanie ogłoszony świętym 5 czerwca br. w Watykanie. 

Podczas spotkania, które odbędzie się 6 kwietnia (środa) w Warszawie, dziennikarze poznają sylwetkę  nowego polskiego świętego – niestrudzonego propagatora Niepokalanego Poczęcia Maryi, orędownika zmarłych, głosiciela Bożego Miłosierdzia i niezłomnego patrioty.

Uczestnicy konferencji o Założycielu pierwszego męskiego zakonu na ziemiach polskich założonego przez Polaka zapoznają się z nadzwyczajnymi łaskami i cudami, które posłużyły zarówno do beatyfikacji, jak i do kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego. Pokazany też zostanie najbardziej prawdopodobny Jego wizerunek, wykonany na podstawie ekspertyzy rekonstrukcji jego czaszki.

Dziennikarze zostaną też poinformowani o szczegółach wyjazdu studyjnego do najważniejszych miejsc związanych z Założycielem Marianów oraz o wydarzeniach związanych z Jego kanonizacją.

W konferencji prasowej udział wezmą:

  • Ks. Paweł Naumowicz MIC, Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów;
  • Ks. Wojciech Skóra MIC, kustosz relikwii bł. o. Stanisława Papczyńskiego;
  • Ks. Jerzy Owsianka, proboszcz parafii na terenie której dokonały się cuda za wstawiennictwem bł. o. Stanisława Papczyńskiego;
  • Ks. Adam Stankiewicz MIC, rzecznik prasowy Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów
  • Konferencję poprowadzi Tomasz Królak (KAI)

Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia (środa) o godz. 12.00 w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer kard. Wyszyńskiego 6).

Prosimy o potwierdzenie obecności: [email protected] 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda