Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: Katolicki Komentarz do Pisma Świętego – Ewangelia według św. Mateusza

ZAPROSZENIE: Katolicki Komentarz do Pisma Świętego – Ewangelia według św. Mateusza

Redakcja

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Wydawnictwo W drodze zapraszają na prezentację I tomu serii wydawniczej: Katolicki Komentarz do Pisma Świętego – Ewangelia według św. Mateusza.

Do rąk polskich czytelników trafia właśnie pierwszy z siedemnastu praktycznych, przyjaznych, rzetelnych tomów nowej serii Wydawnictwa W drodze – Katolicki Komentarz do Pisma Świętego. Zgodnie z układem Biblii serię rozpoczął tom stanowiący komentarz do Ewangelii według św. Mateusza..

Kilka lat temu znani i cenieni naukowcy ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęli pracę nad serią przeznaczoną dla wiernych XXI wieku. I to właśnie dzięki nim, a także determinacji ojców dominikanów i uprzejmości sponsorów Komentarz Katolicki do Pisma Świętego doczekał się wydania w języku polskim. – Zdając sobie sprawę z ogromnej wartości i przydatności tych publikacji, zdecydowaliśmy się skorzystać z tego dorobku i udostępnić ich przekłady polskiemu czytelnikowi. Seria jest odpowiedzią na potrzeby świeckich i duchownych chcących dogłębnie studiować Biblię w sposób integrujący Pismo Święte z doktryną Kościoła, kultem i życiem codziennym. Słowem, to połączenie rzetelnej wiedzy naukowej na temat Biblii i żywej wiary – mówi Tomasz Grabowski OP, prezes Wydawnictwa W drodze. I dodaje – Unikalność serii stanowi fakt, że każde zdanie Nowego Testamentu zaczerpnięte zostaje z przekładu wykorzystywanego w liturgii Kościoła i omówione z kilku perspektyw.

Patronat medialny nad publikacją objęli: „Gość Niedzielny”, KAI, eKAI, Stacja7, wiara.pl, dominikanie.pl. Partnerem wydania jest „Tygodnik Powszechny”.

Prezentacja odbędzie się w Centrum Medialnym KAI 13. listopada 2019r o godz. 12.00 (Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9, I piętro)

W spotkaniu udział wezmą:

  • ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, UKSW
  • p. Dariusz Kowalski -aktor
  • o. Tomasz Grabowski OP – dominikanin, prezes Wydawnictwa W drodze
  • Rozmowę poprowadzi: Redaktor Paulina Guzik – TVP
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda