Home WiadomościZ kraju Zaproszenie na spotkanie dla osób konsekrowanych na Górze św. Anny

Zaproszenie na spotkanie dla osób konsekrowanych na Górze św. Anny

Redakcja

Siostry i Bracia

Instytutów życia Konsekrowanego

i Stowarzyszeń życia Apostolskiego

w Diecezji Opolskiej

Ojciec Święty Franciszek zapowiedział ogłoszenie w dniu 21 listopada 2014 r. Roku życia Konsekrowanego w Kościele. W związku z tym Komisja Episkopatu Polski ds. Instytutów życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń życia Apostolskiego podjęła inicjatywę zorganizowania pielgrzymki osób konsekrowanych do regionalnych sanktuariów w Polsce. Dla sióstr i braci życia konsekrowanego z Diecezji Gliwickiej, Legnickiej, Opolskiej, świdnickiej i Archidiecezji Wrocławskiej odbędzie się ta pielgrzymka w dniu 20 września 2014 r. w Sanktuarium Diecezji Opolskiej na Górze Świętej Anny.

Serdecznie zapraszam do udziału wszystkie osoby konsekrowane z żeńskich i męskich wspólnot życia konsekrowanego Diecezji Opolskiej. W programie pielgrzymki przewidziano: godz. 11.00 w Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny – powitanie, modlitwa przedpołudniowa Liturgii Godzin, konferencja o. dra Ludwika Mycielskiego OSB, panel dyskusyjny nad Listem okólnym Kongregacji Instytutów życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń życia Apostolskiego pt.: „Radujcie się…” do osób konsekrowanych z okazji Roku życia Konsekrowanego; godz. 13.30 w Bazylice św. Anny – Eucharystia; godz. 15.00 w Domu Pielgrzyma – posiłek; ok. godz.15.30 – I Nieszpory z niedzieli i rozesłanie uczestników.

Z pasterskim błogosławieństwem

bp Rudolf Pierskała
Komisja Episkopatu Polski ds. Instytutów życia
Konsekrowanego i Stowarzyszeń życia Apostolskiego

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda