Home WiadomościZ kraju Zaproszenie na XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach

Zaproszenie na XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach

Redakcja

OCDW sobotę 16 lipca br., w uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej,  odbędzie się XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach.

Z daru Bożego Miłosierdzia w tym dniu świętować będziemy 40 – rocznicę koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej i włączymy się w dziękczynne Te Deum laudamus naszego Narodu z okazji Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski. Tradycyjnie nasze spotkanie w ogrodzie Matki Bożej przed sanktuarium rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o godz. 19.30.

Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Pasterz Kościoła Płockiego Bp Piotr Libera. Papieski Misjonarz Miłosierdzia – O. James Manjackal MSFS z Indii wygłosi dwie konferencje  i poprowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Zapraszamy serdecznie wszystkie siostry i braci w Karmelu, wszystkich kapłanów i osoby konsekrowane, wszystkich parafian i pielgrzymów, wszystkich Rodaków, żyjących w kraju i na emigracji, wszystkich noszących na sercu szkaplerz karmelitański, oraz wszystkich pragnących schronić się pod opiekuńczym płaszczem Matki i Królowej Karmelu.

Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do radosnego braterskiego spotkania w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej, do wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny.

Drodzy bracia i siostry! Razem z Matką Bolesną stańmy pod krzyżem Chrystusa na Oborskiej Kalwarii, aby w Jej wierze umocnić naszą wiarę, przyjąć Ją w znaku szkaplerza i z Jej macierzyńską pomocą świadczyć całym naszym życiem, że „Polonia semper fidelis est” swemu Panu i Bogu, Jego Krzyżowi i Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom. Zapraszamy i czekamy na Was przy otwartej szeroko Oborskiej „Bramie Miłosierdzia”

Ojcowie Karmelici


PROGRAM

0d godz. 9.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej Bolesnej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja (1) – O. James Manjackal

11.00 – Różaniec święty i litania do NMP (prowadzą siostry karmelitanki)

11.45 – Powitanie Pielgrzymów

12.00 – Msza Święta ku czci NMP z Góry Karmel. Przewodniczy i homilię wygłosi J.E. Ks. Bp Piotr Libera z Płocka.
14.00 – 16.00 Przerwa (czynna herbaciarnia klasztorna – obiady, możliwość zwiedzenia sanktuarium, nabycia szkaplerzy karmelitańskich i innych dewocjonalii oraz pamiątek)

16.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego

17.00 – Konferencja (2) – O. James Manjackal

18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy
i ciała – prowadzi O. James Manjackal

19.30 – Pożegnanie Matki Bożej i zakończenie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda