Home WiadomościZ kraju Zaproszenie REFA na letnie warsztaty

Zaproszenie REFA na letnie warsztaty

Redakcja

Szkoła liderów ekologii integralnej REFA zaprasza na kolejne spotkanie! Mimo trudności dalej budujemy projekt ekologii integralnej w Polsce i dążymy do wzmocnienia głosu franciszkańskiego w debacie o ekologii, ochronie przyrody, środowiska i klimatu. Tym razem nasze warsztaty odbędą się w Puszczykowie w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz w Anielskich Ogrodach blisko Zielonej Góry. Zatem główny temat to nasza (mocno kulawa) relacja do przyrody zarówno tej dzikiej, jak i oswojonej w ogrodzie oraz zadania dla powstających wspólnot Laudato si’. Poniżej szczegóły naszego projektu…

Zapraszamy w dniach 27-30 sierpnia 2020 r. Spotkamy się w Puszczykowie – niezwykłym miejscu, gdzie prawie 40 lat temu, odbyły się pierwsze w historii warsztaty REFA. Będzie to okazja to dyskusji z liderkami i liderami ekologii integralnej, poznanie nowych projektów edukacyjnych REFA, refleksji nad naszym ekologicznym powołaniem oraz ekologicznej modlitwy wśród niezwykłych klimatów przyrodniczych.

Zapraszamy wszystkich uczestników naszego Ruchu i osoby zaangażowane dla ekologii integralnej, poszukujące motywacji i inspiracji, wymiany doświadczeń oraz wiedzy i wspólnej modlitwy. Ze względu na sytuację pandemii liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Prosimy zatem o szybkie zgłoszenia.

Będzie to też okazja do świętowania 5. rocznicy encykliki Laudato si', Roku Laudato si', 40 lecia Patrona Ekologów oraz tego, co wspólnie (mimo licznych trudności) udało się osiągnąć w ostatnim czasie. Oprócz podsumowań i tworzenia nowych planów będziemy pogłębiać rozumienie ekologii integralnej w perspektywie chrześcijańskiej, naszego ekologicznego powołania oraz rozwijać umiejętności potrzebne liderkom i liderom do efektywnego działania. Jeden z bloków warsztatów chcemy poświęcić zagadnieniu komunikacji: jak mamy komunikować nasze przesłanie w dzisiejszych czasach? jak rozmawiać z innymi? jak pozostać otwartym na dialog? jak mówić, aby zachęcać innych do zaangażowania? Czy może w tym pomóc stworzenie centrum formacyjnego REFA?

Uczestniczkom i uczestnikom warsztatów pokrywamy koszty zakwaterowania oraz wyżywienia. Będziemy prosić jedynie o zaliczkę w kwocie 88 zł. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: [email protected] do 2.08.2020 r.

Ramowy program i szczegóły organizacyjne zostaną podane w późniejszym czasie.

Serdecznie zapraszamy! Żyj Laudato si'!

Za: swietostworzenia.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda