Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: W Nim miłości nauka…

ZAPROSZENIE: W Nim miłości nauka…

Redakcja

mogila.cystersi.plCysterskie Opactwo w Mogile jest od wieków ważnym punktem orientacyjnym na duchowej mapie Krakowa i nie tylko. Przybywają tutaj pielgrzymi z całej Polski i zza granicy. Sanktuarium wypełniają tysiące wiernych przychodzących pod Krzyż z bagażem życiowych doświadczeń. Tutaj rozpoczęła się nowa ewangelizacja (św. Jan Paweł II).

Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego rozpocznie się nieszporami w niedzielę 13 września o godzinie 16.00 i będzie trwał jako oktawa do poniedziałku 21 września. W dni powszednie Msze święte o godz. 11.30 celebrować będą wspólnoty zakonne: Dominikanie, Franciszkanie Konwentualni i Reformaci, Paulini, Księża Misjonarze św. Wincentego a Paulo oraz Cystersi z innych opactw. Wpisuje się to  w przeżywany Rok Życia Konsekrowanego. Chorzy i niepełnosprawni przybędą do bazyliki mogilskiej w piątek 18 września. Eucharystii o godz. 11.30 przewodniczyć będzie bp Jan Zając. Ratunku w Krzyżu Chrystusa każdego dnia odpustu będą także szukać pielgrzymi z trzydziestu parafii Nowej Huty i okolic. Wielu pielgrzymów do Mogilskiego Krzyża przyjdzie tradycyjnie pieszo.

Sumie pontyfikalnej w niedzielę 20 września o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz. Mszy św. pontyfikalnej o godz. 17.00 będzie przewodniczył o. Dominik Chucher – cysterski opat ze Szczyrzyca. Posługą słowa Bożego w tym dniu towarzyszyć będzie ks. prałat dr Zbigniew Sobolewski.

Zapraszam gorąco na Odpust w Mogile. Niech ten czas stanie się okazją do ponownego odkrycia nauki Miłości Ukrzyżowanej.

o. Wincenty Zakrzewski – cysters

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda