Home WiadomościZ kraju Wspólnotowo przy żłóbku

Wspólnotowo przy żłóbku

Redakcja

Okres Bożego Narodzenia już za nami. Jednak radosne kolędowanie oraz nawiedzanie bożonarodzeniowych szopek trwa w Kościele do 2 lutego, kiedy to obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. W Katowicach-Panewnikach, w bazylice braci mniejszych Tajemnicę Wcielenia Chrystusa obchodzi się w sposób szczególny. Co roku, począwszy od świąt Bożego Narodzenia do 2 lutego trwa czas stanowych adoracji Nowonarodzonego Pana przy jednej z największych w Europie szopek. Adoracje stanowe skupiają rzesze wiernych, pragnących łączyć się w uwielbianiu Wcielenia Bożego i wspólnym kolędowaniu.

Wspomniany już dzień 2 lutego jest też Dniem Życia Konsekrowanego, ustanowionym przez ojca świętego Jana Pawła II. Można powiedzieć, że preludium tego dnia odbyło się w panewnickiej bazylice już 13 stycznia. W tym miejscu bowiem bardzo licznie zgromadziły się osoby konsekrowane, a szczególnie siostry zakonne. Właśnie 13 stycznia miała miejsce adoracja Dzieciątka Jezus dla osób, które poprzez konsekrację oddały swoje życie Bogu.

O godz. 15.00 konferencję na temat wartości milczenia w życiu konsekrowanym, na wzór św. Józefa wygłosił o. Syrach Janicki OFM, formator kandydatek i dziewic konsekrowanych w Archidiecezji katowickiej, a także delegat ds. zakonów męskich w Archidiecezji. Przed rozpoczęciem Eucharystii adorację poprowadziły siostry salwatorianki. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk, który również wygłosił okolicznościową homilię.

O uroczystą oprawę liturgii zadbali bracia mniejsi z Panewnik oraz chór międzyzakonny, pod kierownictwem s. Benigny Tkocz AM, przy akompaniamencie organisty Łukasza Kurpasa.

W Dniu Życia Konsekrowanego podobne spotkania osób zakonnych będą miały miejsce w katedrach diecezjalnych.

Za: www.prowincja.panewniki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda