Zawierzenie miasta św. Michałowi Archaniołowi

Uroczystości z okazji zawierzenia miasta opiece Świętego Michała Archanioła odbyły się w Białej Podlaskiej. Wiernym towarzyszyła Figura Świętego z Góry Gargano. Stąd też pochodzi kamień węgielny pod nową świątynię.

Akt poświecenia się Św. Michałowi Archaniołowi i zawierzenia miasta jego opiece został dokonany podczas mszy świętej na Placu Wolności.

Figura Św. Michała Archanioła przez trzy dni gościła w Białej Podlaskiej. Wierni mogli się przed nią modlić i wypraszać łaski. W niedzielę zawierzyli miasto opiece Świętego.Kamień przywieziony z góry Gargano, miejsca objawień, stał się kamieniem węgielnym pod budowę nowej świątyni.

Święty Michał jest archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Wierzą, że pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Ofiary złożone podczas bialskiej uroczystości zostaną przeznaczone na rozwój kultu Św. Michała i działalność Zgromadzenia Księży Michalitów – prowadzone przez nich szkoły, domy dziecka i budowę Sanktuarium Św. Michała w Mińsku na Białorusi.

Za: lublin.tvp.pl.