Home WiadomościZ kraju Zdalne szkolenie osób odpowiedzialnych za komunikację w Kościele

Zdalne szkolenie osób odpowiedzialnych za komunikację w Kościele

Redakcja

Po raz pierwszy od 2007 r. szkolenie osób odpowiedzialnych za komunikację w Kościele odbyło się online (24 listopada 2020 r.). Udział w nim wzięły 64 osoby duchowne, konsekrowane i świeckie.

Warsztaty dotyczyły m.in. ewangelizacji w mediach społecznościowych, parafii online na wsi i w mieście w czasie pandemii, redagowania zapowiedzi i relacji z wydarzeń, oświadczeń i sprostowań prasowych, komunikacji Kościoła wobec nawrócenia pastoralnego, znaczenia mediów własnych w budowaniu pozytywnych relacji w sytuacjach kryzysowych oraz wystąpień publicznych.

Spotkanie ludzi odpowiedzialnych za komunikację zakończyło się ponad dwugodzinną debatą o Kościele z udziałem dwóch osób pokrzywdzonych przez duchownych.

„Serdeczne dzięki za organizację warsztatów i za integrację środowiska ludzi tworzących kościelne media”. „Pomysł tych warsztatów to musiało być natchnienie Ducha Świętego! Wielkie dzięki”. „Drodzy organizatorzy, jesteście jak Kazimierz Wielki polskiej komunikacji kościelnej” – pisali w nocy w mediach społecznościowych uczestnicy szkolenia.

Pierwsze warsztaty odbyły się w Krakowie, następne w Turnie koło Radomia, kolejne w Warszawie, a od kilku lat mają miejsce w Konstancinie-Jeziornie. Organizatorami są: prof. Monika Przybysz, Katarzyna Ferens, ks. prof. Józef Kloch i o. Jan Maria Szewek OFMConv.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda