Home WiadomościZ kraju Zgromadzenia żeńskie z pomocą Ukrainie

Zgromadzenia żeńskie z pomocą Ukrainie

Redakcja

– Wszystkie zgromadzenia w Polsce włączają się w pomoc humanitarną dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy, przyjmują sieroty, rodziny i Matki z dziećmi w swoich klasztorach, oraz posługując na wschodniej granicy i przygotowując paczki dla Ukrainy. Każda z nas całym sercem włącza się w to dzieło Miłości – pisze S. Dolores Dorota Zok SSpS, przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Żeńskich w Polsce.

“Przede wszystkim jednak codziennie na nowo zawierzamy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, modląc się szczególnie – wspólny Różaniec Święty, błagając Boga o pokój na Ukrainie, na całym świecie a szczególnie w naszych sercach. Wierzymy głęboko w to, że jeśli przyjedzie nasze ludzkie zwycięstwo, to będzie ono przez MARYJĘ NIEPOKALANĄ. Modlitwa Różańcowa i nasze zawierzenie NIEPOKALANEMU SERCU… naszą wspólną DROGĄ. Królowo Pokoju… módl się za nami” – dodaje przewodnicząca w nocie przekazanej KAI.

Konferencja Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce, poświęcona tej tematyce, miała swoje spotkanie synodalne 28 lutego i 1 marca na w Seminarium Archidiecezjalnym w Częstochowie.

pt / Częstochowa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda