Home WiadomościZ kraju Zjazd braci werbistów

Zjazd braci werbistów

Redakcja

4 marca zakończył się 3-dniowy zjazd braci zakonnych polskiej prowincji werbistów. Miejscem tegorocznego spotkania była Krynica Morska, a tematem wiodącym sylwetka o. Mariana Żelazka, którego 100-lecie urodzin przypada w tym roku.

Tematyka spotkania wpisuje się w rok obchodów jubileuszu urodzin o. Żelazka, który przez 56 lat był misjonarzem w Indiach, i którego proces beatyfikacyjny został ostatnio rozpoczęty.

Bracia mogli obejrzeć najnowszy film dokumentalny pt. „Siewca Nadziei” i wysłuchać konferencji, które przybliżały mniej znane fakty z bogatego życia ojca trędowatych. Towarzyszyła temu ożywiona dyskusja, w której uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami spotkań z o. Marianem i zastanawiali się nad tym, co ma on do powiedzenia im dzisiaj.

Zjazdy braci są czasem formacji zakonnej, wymiany doświadczeń i planów na przyszłość. Polska prowincja werbistów liczy obecnie nieco ponad 220 członków, z czego 30 jest braćmi.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda