Home WiadomościZ kraju Zjazd Formacyjny Gwardianów Konferencji Północnosłowiańskiej OFM

Zjazd Formacyjny Gwardianów Konferencji Północnosłowiańskiej OFM

Redakcja

W dniach od 5 do 8 listopada w sanktuarium pasyjno – maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywał się zjazd gwardianów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych. Przełożeni wspólnot franciszkańskich z Polski i Ukrainy brali udział w warsztatach dotyczących ojcostwa duchowego kapłanów – zakonników oraz zagrożeń i perspektyw z nim związanych.

Sesje  warsztatowe przeprowadzili kolejno: o. dr Adam Żak SJ oraz Ewa Kusz, o. prof. Dr hab. Józef Augustyn SJ i  ks. prof. dr hab. Piotr Majer. Szkolenia dotyczyły formacji duchowej, kondycji psychicznej w dojrzewaniu do ojcostwa zakonnika oraz aspektów prawnych w działaniach prewencyjnych.

Zjazd był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy teoretycznej oraz spotkania braterskiego, ale też czasem modlitwy. Nieprzypadkowo na miejsce spotkania wybrano kalwaryjskie sanktuarium. Cisza i piękno Kalwarii pomogły braciom  w spotkaniu z Bogiem i Matką Jezusa Chrystusa oraz w codziennej celebracji Eucharystii i Liturgii Godzin.

Za: kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda