Home WiadomościZ kraju Zmarł Ojciec Przemysław Roman Brzozowski OFM

Zmarł Ojciec Przemysław Roman Brzozowski OFM

Redakcja
W czwartek 6 lutego 2014 r., w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Krakowie, odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Przemysław Roman Brzozowski OFM. Przeżył 74 lata, w Zakonie 55 lat, jako kapłan 46 lat.

Śp. o. Przemysław Roman Brzozowski OFM, syn Józefa i Józefy zd. Wróbel, urodził się 4 kwietnia 1940 r. w Brzozowej (pow. tarnowski, diecezja tarnowska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 7 sierpnia 1959 r. w Przemyślu. Pierwszą profesję zakonną złożył 26 sierpnia 1960 r. w Przemyślu, profesję uroczystą 4 października 1965 r. w Krakowie. W latach 1962 – 1968 studiował filozofię i teologię na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Juliana Groblickiego w dniu 22 lutego 1968 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską najczęściej jako katecheta, gwardian, proboszcz oraz wikariusz domu i parafii w klasztorach: w Krakowie – św. Kazimierza, Kętach, Brodnicy, Krakowie – Azorach, Bieczu, Dzwono – Sierbowicach, Dursztynie i Jarosławiu. Od lipca 2006 r. należał do Wspólnoty w Bieczu.

Msza św. pogrzebowa śp. o. Przemysława Brzozowskiego OFM odbędzie się w poniedziałek 10 lutego o godz. 11.00 w naszym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie – Azorach, ul. Chełmońskiego 41; ceremonie pogrzebowe na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie (początek o godz. 13.00 przy bramie głównej cmentarza).

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda