Home WiadomościZ kraju Zmarła Władysława Papis, wizjonerka z warszawskich Siekierek

Zmarła Władysława Papis, wizjonerka z warszawskich Siekierek

Redakcja

FOT. Anna DziemskaW sobotę 16 kwietnia zmarła w Warszawie w wieku 85 lat  śp. Władysława Papis, wizjonerka, franciszkańska tercjarka, animatorka modlitwy w pijarskim sanktuarium na Siekierkach.

W wieku lat 12 w czasie wojny i niemieckiej okupacji, w majowy wieczór  1943 r.  Władzia Fronczak zobaczyła na kwitnącej  wiśni białą postać  Matki Najświętszej. Następnie Maryja i Jezus ukazywali się Władzi wielokrotnie, przekazując orędzia, aż do 1949 r.

Z okazji 70 lecia objawień na Siekierkach, w 2013 roku  ojcowie pijarzy zwrócili się do warszawskiego biskupa z prośbą o potwierdzenie prawdziwości orędzi. Kard. Kazimierz Nycz powołał komisję historyczno – teologiczną, która badała treści i pozytywnie oceniła fakt objawień.   Zgodnie z informacją proboszcza siekierkowskiej parafii, ks. Tadeusza Suślika SP, orędzia badane są obecnie  przez teologów w aspekcie naukowym.

Pani Władysława Papis  do końca  lat regularnie uczestniczyła w życiu Sanktuarium Nauczycielki Młodzieży, animując modlitwę zgromadzonych pielgrzymów  zgodnie z wyznaczonym przez ojców pijarów programem i dając świadectwo objawień.

Będzie  brakowało nam  jej uśmiechu, jej  głosu i  śpiewu.  Ufamy jednak, że  teraz ponownie widzi się z Jezusem i Maryją. Będzie  także   wyjednywać  dla sanktuarium i dla nas, którzy ją kochali, dalsze łaski.

Pogrzeb odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz. 11.00 w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach  w Warszawie, ul. Gwintowa 3.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda