Home WiadomościZ kraju Zmartwychwstańcy: Barka – 25 lecie wspólnoty

Zmartwychwstańcy: Barka – 25 lecie wspólnoty

Redakcja

Wspólnota BARKA powstała w Zmartwychwstańczych Ośrodkach Duszpasterskich jako odpowiedź na Jezusowe wezwanie: „Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9,38).

Założycielem Wspólnoty jest o. Tadeusz Gajda CR, który po cyklu wygłoszonych katechez o tematyce powołaniowej zapraszał chętnych do współpracy. Wierni podchodzili spontanicznie i dobrowolnie do ołtarza, aby otrzymać błogosławieństwo od kapłana na nowy czas posługi w apostolacie modlitwy w intencji nowych powołań i w intencji powołanych. Zaproszenie kierowano do wszystkich, ale w szczególny sposób do: rodziców i rodzin powołanych, do kapłanów i kleryków, rodzin ministranckich i całej Liturgicznej Służby Ołtarza, do młodych ludzi oraz młodych małżeństw i rodzin. Zewnętrznym znakiem przynależności do Wspólnoty jest różaniec. Pierwsza Wspólnota została zawiązana 13 maja 1997 roku w parafii pw. św. Kazimierza w Warszawie.

Kochani Członkowie Wspólnoty Modlitewnej BARKA, serdecznie Was witam i bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Przede wszystkim dziękuję Wam za wieloletnie trwanie na modlitwie o powołania i za powołanych. Choć owoce modlitwy są czasem niewidzialne, to jednak możecie być pewni, że modlitwa Wasza jest wysłuchana.
Pozdrowienia, kieruję także w stronę tych, którzy z różnych powodów nie mogą z nami świętować.
Bardzo serdecznie chcę podziękować Opiekunom Wspólnot, którzy troszczą się o Was i Wam towarzyszą. Podziękowanie kieruję zarówno do Opiekunów z naszych zmartwychwstańczych ośrodków jak również z parafii diecezjalnych.
Ufam, że to nasze jubileuszowe spotkanie stanie się czasem duchowego wzrostu, pogłębienia wzajemnych relacji oraz umocnienia więzi ze Zgromadzeniem Zmartwychwstańców.

PROGRAM

11:00 – Powitanie Gości i zawiązanie wspólnoty

12:00 – EUCHARYSTIA (kaplica WSD) – modlitwa o powołania i za powołanych

13:00 – Obiad

13:45 – Słowo Ojca Prowincjała
              „Tak to się zaczęło ……” – Ojciec Tadeusz Gajda CR

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

               spotkanie biesiadne

17:00 – Wspólne zdjęcie i zakończenie spotkania

Za: www.zmartwychwstancy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda