Home WiadomościZ kraju Zmartwychwstańcy: Dziękczynienie za dekret Franciszka

Zmartwychwstańcy: Dziękczynienie za dekret Franciszka

Redakcja

Stolica Apostolska ogłosiła 19 grudnia 2017 roku dekret podpisany przez papieża Franciszka o heroiczności cnót ojca Pawła Smolikowskiego kapłana – zmartwychwstańca.

Ojciec Paweł to świątobliwa postać Kościoła i Polski przełomu XIX i XX wieku. Większość swego życia spędził poza Ojczyzną, głównie w Rzymie. Był pobożnym i mądrym zakonnikiem, wspaniałym wychowawcą i nauczycielem, nieocenionym kierownikiem dusz, pisarzem ascetycznym i historykiem. Ostatnie lata swego życia spędził w Krakowie, jako mistrz zmartwychwstańczego nowicjatu. Umarł w opinii świętości 11 września 1926 roku. Jego pogrzeb poprowadził ks. arcybiskup Adam Sapieha (jego penitent), a kazanie wygłosił jego przyjaciel arcybiskup Ormian Józef Teodorowicz. Od 1967 roku jego doczesne szczątki spoczywają w przedsionku kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Łobzowskiej, gdzie żył i pracował.

Pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego, 21 lutego 2018 roku odbędzie się w Krakowie uroczyste dziękczynienie za ogłoszenie dekretu o heroiczności cnót o. Pawła. Uroczystość będzie miała miejsce w kościele pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Łobzowskiej 10 o godz. 16.00. Do wspólnego świętowania zapraszają Zmartwychwstańcy.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda