Home WiadomościZ kraju Znamy datę beatyfikacji sióstr męczenniczek elżbietańskich

Znamy datę beatyfikacji sióstr męczenniczek elżbietańskich

Redakcja

Takiego wydarzenia we Wrocławiu w powojennej jego historii jeszcze nie było. Stolica Apostolska poinformowała o dacie uroczystej beatyfikacji s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu towarzyszek. Zachęcamy do udziału w duchowych przygotowaniach.

Trwają już duchowe przygotowania do beatyfikacji sióstr elżbietanek, które zginęły z rąk żołnierzy sowieckich między styczniem a majem 1945 roku. W każdy trzeci wtorek miesiąca w katedrze wrocławskiej siostry zapraszają na Msze św. i poprzedzające je nabożeństwa eucharystyczne (transmisja również w internecie na wroclaw.gosc.pl). Najbliższe odbędzie się już 19 października.

– Tym razem zapraszamy już o 17.45. Ponieważ mamy październik, będziemy się modlić na różańcu. We wtorek przeżywamy tajemnice bolesne, a rozważać je będziemy ze siostrami męczenniczkami. Będziemy polecać osoby zmagające się ze skutkami przemocy. Polecimy także nas samych, którzy mamy doświadczenia braku przebaczenia – wyjaśnia s. Maria Czepiel, elżbietanka.

Stolica Apostolska poinformowała też, że uroczystość beatyfikacyjna s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu towarzyszek odbędzie się 11 czerwca 2022 r. o 11.00 w katedrze wrocławskiej.

Za: www.wroclaw.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda