Home WiadomościZ kraju Znani i lubiani na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych!

Znani i lubiani na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych!

Redakcja

Już za niecały miesiąc w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 30. FSM pod hasłem PERSPEKTYWA.

Niedawno informowaliśmy Was o znaczeniu tegorocznego tematu spotkania, a dziś chcemy zaprezentować znane osoby z życia publicznego, które odwiedzą młodzież zgromadzoną na FSMie. Jeśli ktoś jest jeszcze niezdecydowany co do swoich wakacji, to nazwiska gości Franciszkańskiego Spotkania Młodych mogą pomóc w decyzji, jak spędzić dobrze czas w dniach 23-29 lipca 2017 r.

Jan Mela

Podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku. Jest też pierwszym niepełnosprawnym, który tego dokonał. Założyciel fundacji „Poza Horyzonty”.

 

Bogdan Krzak

Życie nie obeszło się z nim delikatnie – wie co to rozwód rodziców, rozstanie z bratem, odrzucenie ze strony mamy i ojca. Znęcano się nad nim psychicznie i fizycznie, musiał wcześnie przejąć obowiązki dorosłych – w końcu nie wytrzymał i chciał odebrać sobie życie. Dołączył do grupy tzw. „kiboli”, zaczął pić i palić. Założył rodzinę i wkrótce zaczął planować rozwód… Teraz jest szczęśliwym mężem, spełnionym ojcem czwórki dzieci i dziadkiem czwórki wnucząt. Nawrócił się w wieku 24 lat we Wspólnocie Przymierza „Miasto na Górze”, której jest członkiem do dzisiaj, a kilka lat temu zrezygnował z korporacyjnego etatu, aby móc robić to, co naprawdę kocha – pracować z młodzieżą. Jest profesjonalnym wychowawcą i instruktorem Terapii Uzależnień w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej.

 

Dominika Figurska

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 2001 r. występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jest współprowadzącą program „Polska na dzień dobry. Weekend” w Telewizji Republika.

 

bp Stanisław Jamrozek

Biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. Zaangażowany w prace w duszpasterstwach oraz pomoc dla rodzin dotkniętych problemem alkoholu. W 2017 r. mianowany na duchowego protektora komandorii podkarpackiej. Częsty gość Franciszkańskich Spotkań Młodych.

 

Marcin Jakimowicz

Redaktor „Gościa Niedzielnego”, pisarz. Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W drodze”, „Brulionie”, „Frondzie”, „Magazynie Muzycznym RUaH”, „Liście” i „Więzi”.

 

Adrian Klarenbach

Polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, lektor i publicysta. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Prowadzący „Gość Poranka”, „Minęła Dwudziesta” w TVP Info oraz „Rozmowa Polskiego Radia 24”.

 

Marcin Kwaśny

Aktor, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Znany m.in. z filmu „Pilecki”, „Historia Roja”. Na co dzień pracuje w warszawskim Teatrze Kwadrat. Jest współzałożycielem Teatru Praskiego.

 

Maciej Sikorski

Instruktor teatralny. Autor książki „Byłem w piekle. Nie polecam”. Jest związany ze światem kultury. Założyciel teatru Exit, działającego przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

 

Adam Szewczyk

Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Wraz ze swoją żoną Magdą Anioł od wielu lat świadczy o Bogu.

 

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy

Pan Tomasz to mąż jednej żony i ojciec piątki dzieci. A poza tym publicysta, redaktor i autor kilkunastu książek.

Więcej informacji na: www.fsm.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda