Home WiadomościZ kraju Życie na fundamencie Chrystusa

Życie na fundamencie Chrystusa

Redakcja

W sobotę, 21 stycznia 2017 roku w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Tarnowie odbyło się spotkanie zorganizowane dla sióstr pracujących w przedszkolach i Domach Pomocy Społecznej, jak również dla przełożonych z tych domów.

Modlitewno- refleksyjny czas rozpoczęła siostra referentka misyjna, która przybliżała sprawy misji i zachęcała do zaangażowania się sióstr i ich podopiecznych w to dzieło. Można to zrobić przez misyjną różę różańcową, podjęcie adopcji serca lub objęcie modlitewnym patronatem misyjnym siostry posługujące na terenach misyjnych min. w Zambii, na Filipinach, Syberii czy Ukrainie, a pochodzące z terenów prowincji tarnowskiej.

Następnie siostry wysłuchały konferencji na temat „Życie we wspólnocie”, którą wygłosił Przełożony Księży Sercanów w Tarnowie Ks. Tadeusz Gniewek, delegat KWPZM ds. zakonów męskich w Diecezji tarnowskiej, który również sprawował Mszę św. i wygłosił kazanie w którym mówił: ”Trzeba nieustannie podtrzymywać relacje z Chrystusem. Na fundamencie Chrystusowym budować swoje życie. Nigdy nie można zdania człowieka, choćby najbliższego, stawiać ponad zdanie Chrystusa. Nie można człowieka czynić wyznacznikiem swojego życia osobistego, zawodowego, zakonnego. Trzeba budować swoje życie na Chrystusie, który żyje i działa w Kościele…Swoim życiem trzeba ukazywać piękno Ewangelii… Uczniowie Chrystusa nie narzucają swoich poglądów innym, ale jak Mistrz, są cisi i pokorni i niosą miłość. Idą przez życie w zawierzeniu Matce Boże , dziękując Bogu za to, co otrzymują z Jego ręki.”

Do sióstr przemawiały także: siostra sekretarka oraz Matka Prowincjalna, która podkreśliła rolę życia duchowego, potrzebę umiejętnego łączenie modlitwy i pracy oraz powrotu do źródeł i pierwotnego entuzjazmu życia zakonnego. Ostatnim punktem spotkania była praca sióstr w mniejszych grupach, w których pochylały się one nad współczesnymi problemami utrudniającymi codzienne życie służebniczki.

Do widomości podał dzięki uprzejmości s. Angeliki S.
Ks. Tadeusz Gniewek, delegat KWPZM ds. zakonów męskich w Diecezji tarnowskiej

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda