Home WiadomościZ kraju „Życie za życie” – utwór o męczeństwie św. Maksymiliana M. Kolbego

„Życie za życie” – utwór o męczeństwie św. Maksymiliana M. Kolbego

Redakcja

W tym roku mija 80 od lat od śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ten patron naszych trudnych czasów został zabity 14 sierpnia 1941 r. Z tej właśnie okazji zespół „Miriam i przyjaciele”, kierowany przez naszych braci z Niepokalanowa (odpowiedzialnym za muzyczną stronę tego przedsięwzięcia jest fr. Andrzej SĄSIADEK), przygotował utwór „Życie za życie”.

Utwór ten znalazł się na płycie „Pokój”, która została zaprezentowana 5 września 2021 r. podczas koncertu „Oratorium o pokoju”, który odbył się w Niepokalanowie.

Utwór „Życie za życie”, autorstwa fr. Piotra SZCZEPAŃSKIEGO, odnosi się do wydarzeń, jakie miały miejsce 29 lipca 1941 r. na placu apelowym w Auschwitz, i upamiętnia niezwykłą decyzję św. Maksymiliana. Ojciec Kolbe oddał wszystko, to jest swoje życie, aby drugi człowiek, którego właściwie nie znał, mógł żyć… Ojciec Maksymilian nie zważał na to, że może zginąć od razu, za samo tylko samowolne wyjście z szeregu więźniów.

Chciał pomóc. Powodem jego decyzji była miłość do Pana Boga i do człowieka. I okazał największą możliwą pomoc, bo „nikt nie ma większej miłości, niż ten kto oddaje życie swoje za przyjaciół” (J 15, 13).

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda