Home WiadomościZ kraju Żywiec: proboszcz, misjonarz i siostry zakonne w Złotej Księdze Miasta

Żywiec: proboszcz, misjonarz i siostry zakonne w Złotej Księdze Miasta

Redakcja

Proboszcz żywieckiej parafii konkatedralnej, pracujący w Austrii kapłan-misjonarz i siostry serafitki zostali wpisani do Złotej Księgi Miasta Żywca. W ten sposób samorządowcy, którzy regularnie wyróżniają osoby, instytucje, które przyczyniają się do rozwoju kulturalnego i społecznego, zaakcentowali wkład osób duchownych w rozwój miasta nad Sołą i Koszarawą.

Ks. Grzegorz Gruszecki jest od 6 lat proboszczem najważniejszej parafii w Żywcu. Pomógł wydatnie w realizacji projektu „Prace konserwatorskie, restauratorskie oraz budowlane związane z renowacją katedry pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu w celu szerszego udostępnienia zabytku dla odwiedzających”. W ramach przedsięwzięcia w żywieckiej konkatedrze zrealizowano szereg robót: budowlanych, instalatorskich i renowacyjnych. Gruntownie wyremontowano i udostępniono turystom wieżę.

Z kolei pracujący w Austrii ks. Sławomir Czulak SCJ został wpisany do Księgi za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Sercanin zorganizował w swej parafii w Millstatt oraz we wspólnotach parafialnych z okolicznych miejscowości zbiórkę darów oraz środków finansowych. Dary trafiły z Żywca do osób oraz szpitali na Ukrainie.

Za zaangażowanie charytatywne do Księgi wpisane zostało w tym roku między innymi Zgromadzenie Sióstr Serafitek Dom Zakonny w Żywcu.

rk / Żywiec
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda