Home Wiadomości Kraków: Święto Niepodległości na Łosiówce

Kraków: Święto Niepodległości na Łosiówce

Redakcja

Data 11 listopada powinna być znana wszystkim Polakom. Dzień ten jest dla nas piękną lekcją patriotyzmu. Również seminarium salezjańskie uczciło Narodowe Święto Niepodległości. Dla młodych salezjanów bowiem być uczciwym obywatelem i dobrym chrześcijaninem to rzecz bardzo ważna – tak nas naucza ks. Bosko.

Po porannej Eucharystii miało miejsce niecodzienne spotkanie. Na Łosiówkę przybyła pani Maria Kania, członkini Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich. Opowiedziała o przeżyciach z czasów wojny w łagrach sowieckich. W swoich słowach niejednokrotnie podkreślała wartość wiary, wspólnej modlitwy i radości. Na koniec natomiast, zapytana o przesłanie do młodego pokolenia Polaków, odpowiedziała, iż najważniejsze to być sobą.

Wieczorem odbyło się nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, które zakończyło uroczyste odśpiewanie pierwszego hymnu Polski – Bogurodzicy.

Paweł Figura SDB

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda