Książka o biskupie Luigim D’Andrea

Książka o biskupie Luigim D’AndreaW środę 4 listopada 2015 roku, o godz. 17.00 w auli MB Niepokalanej w klasztorze Świętych XII Apostołów w Rzymie odbyła się promocja książki opisującej postać biskupa fr. Luigiego D’Andrea OFMConv, zmarłego 8 września 2012 roku w Anzio (Włochy).

Książka nosi tytuł: „Poświęcił się aż do końca”. Przedstawia postać bpa D’Andrea, franciszkańskiego misjonarza i przez ponad 22 lata biskupa w Caxias w Maranhao w północno-wschodniej części Brazylii.

Uroczystości promocyjnej przewodniczył Minister generalny fr. Marco Tasca. Obecni byli: autorzy książki – fr. Gianfranco Grieco OFMConv (przewodniczący biura Papieskiej Rady ds. Rodziny); abp Gianfranco Girotti OFMConv (emerytowany regent Penitencjarii Apostolskiej); fr. Vittorio Trani (minister prowincjalny prowincji rzymskiej); ks. Gianluigi Zuffellato (proboszcz i prokurator diecezji Caxias w Maranhao; Stefania Falasca (dziennikarka Avvenire).

Każdy z wymienionych podzielił się z uczestnikami refleksją na temat różnych aspektów życia misjonarza i biskupa, podkreślając godną pochwały inicjatywę utrwalenia pamięci o nim w formie książki.

Na koniec wystąpień głos zabrał również dr Nicola Marini (burmistrz Albano Laziale, miejscowości w której urodził się bp D’Andrea), który ogłosił, że – w czasie określonym przez prawo – jeden z placów lub jedna z ulic miasta otrzyma imię zasłużonego mieszkańca, którego tak wielu zapamiętało jako człowieka pokoju, ogromnej dobroci i pokory.

Po zakończeniu spotkania zebrani udali się do bazyliki na uroczystą Eucharystię, której przewodniczył abp Girotti.

Ostatnim elementem był wspólny poczęstunek.

fr. Roberto Brandinelli, gwardian

Za: www.ofmconv.net.