Home Wiadomości Licheń. Wspomnienie św. Joanny de Valoi – zaproszenie na uroczystości odpustowe

Licheń. Wspomnienie św. Joanny de Valoi – zaproszenie na uroczystości odpustowe

Redakcja

Siostry anuncjatki, pełniące posługę modlitwy w klasztorze w lesie grąblińskim, zapraszają wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w związku ze wspomnieniem założycielki zgromadzenia – św. Joanny de Valoi.

4 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Joanny de Valoi, królowej Francji i fundatorki Zakonu Najświętszej Maryi Panny. Dla sióstr anuncjatek jest to dzień odpustu, ale także okazja do spotkania z wiernymi (licheńskimi parafianami i pielgrzymami), do rozmowy i bezpośredniego kontaktu, gdyż ich zakon jest wspólnotą klauzurową, a co za tym idzie – służącą Bogu modlitwą zza murów klauzury.

Centralnym momentem dnia będzie Najświętsza Eucharystia celebrowana przez ks. Henryka Kulika MIC, marianina, proboszcza parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym. Początek nabożeństwa o godz. 18:00. Po wspólnej modlitwie mniszki tradycyjnie zapraszają wszystkich uczestników liturgii na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w lesie grąblińskim mieszkają od 2010 roku. Obecnie w klasztorze mieszka sześć sióstr  (w tym dwie Polki). Msze św. w dzień powszedni w grąblińskim kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnot Ewangelicznych odprawiane są o godzinie 7.30, w niedzielę natomiast o godzinie 8.00.

Licheń Stary, 27 stycznia 2015 r.

Robert Adamczyk – Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda