Lwów: „Skała” w domu pomocy społecznej

Franciszkańska wspólnota młodzieży „Skała” działająca przy kościele św. Antoniego we Lwowie odwiedziła miejscowy dom opieki społecznej.

Ukraińska wspólnota „Skała” z kościoła św. Antoniego w towarzystwie naszego dobrego nauczyciela o. Piotra Frankiva i siostry Iry 10 stycznia odwiedziła domu opieki, znajdujący się na ulicy Medowa Peczera.

Naszym celem było nie tylko pokazać wspaniały wymiar Bożego Narodzenie, wraz z niezapomnianymi kolędami w wykonaniu zespołu św. Antoniego (za co składamy wielkie dzięki). Przede wszystkim chcieliśmy dać trochę uwagi, swojego czasu i ciepła ludziom, którzy są w tym pensjonacie. Dla nich tak ważne jest prosty dotyk i uśmiech. Samotność i poczucie bycia niepotrzebnym potrafią się ukrywać nawet w przyjaznych słowach. Ale większość oczu są pełne nadziei i ufności do Boga i dla nas… Jest to zasługa Stwórcy. Ci ludzie będą oczekiwać, zawsze czekać.

I tego potrzeba: uwagi, naszego czasu poświęconego dla nich i dobrego słowa. My możemy przekonywać siebie samych siebie o zapracowaniu i braku czasu. Dzieje się tak tylko dlatego, że szukamy wymówek. A możemy znaleźć czas czas dla tych, którzy niestrudzenie czekają. Bożonarodzeniowe świętowanie zakończyło się sukcesem. Z Bożą pomocą nasza kochana siostra Ira przyczyniła się do zjednoczenia nie tylko dorosłych, ale także niespokojnych dzieci. I to było przepiękne! Byliśmy jakby zawieszeni w czasie …

W tej cichej i świętej nocy, w której narodził się nasz Zbawiciel. Kolorowe stroje, wspaniała gra naszych aktorów, kolędy… Wszystko przywoływało ducha Bożego Narodzenia. Widzieliśmy uśmiechy i łzy radości. I to chyba było najważniejsze. Kontynuując kolędowanie, udaliśmy się po domu, rozdając nie tylko prezenty, ale także dobre słowo. Pan był z nami.

Udało nam się pozyskać środki dzięki hojności życzliwych ludzi, dzięki temu każdy mieszkaniec domu pomocy mógł otrzymać prezent. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tej inicjatywy, szczególnie naszemu drogemu opiekunowi o. Piotrowi Frankivowi.

md

Za: www.franciszkanie.pl.