Home Wiadomości Madryt – spotkanie oblatów

Madryt – spotkanie oblatów

Redakcja

OblaciWe wtorek rozpoczęło się spotkanie przedstawicieli Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z różnych krajów w Madrycie. Z poznańskiego klasztoru obecni byli o. Prowincjał Antoni Bochm i br. Rafał Dąbkowski – asystent ekonoma prowincjalnego.

Pierwszy dzień był czasem refleksji. Konferencje głosił o. Fabio Ciardi OMI z Rzymu. Temat przewodni brzmiał „Prorocy nowego świata”. Finałem i centrum spotkania była wspólna Eucharystia w kaplicy domu rekolekcyjnego.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej W Polsce są obecni od 1920 roku. Zgromadzenie zostało założone przez św. Eugeniusza de Mazenoda, późniejszego biskupa Marsylii, 25 stycznia 1816 roku w Aix-en-Provence. Obecnie liczy ono 3895 zakonników, w tym 311 w Polsce oraz prawie kolejnych 300 za granicą. Oblaci Maryi Niepokalanej są zgromadzeniem misyjnym.

Ich naczelną służbą w Kościele jest ukazywanie Chrystusa i Jego Królestwa najbardziej opuszczonym, niesienie Dobrej Nowiny ludom, które jeszcze jej nie przyjęły i pomoc w odkrywaniu ich własnej wartości w świetle Ewangelii. Natomiast tam, gdzie Kościół już istnieje, oblaci kierują się do grup, z którymi ma on najmniej kontaktu.

OMI/Poznań

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda